ART / Oil paintings / Oil painting 14156120
nr 1415 6120
Karl Andersson (Xylografen)
(1853-1942), Sverige
Karl Andersson (Xylografen) (1853-1942), Sweden. (1853-1942), Dödsbostämpel a tergo, landscape. No signature. Oil on canvas, 51x36, outer dimensions including frame: 63x49 cm,
OIL PAINTING, (1853-1942), Dödsbostämpel a tergo, Landskap. Ej signerad. Olja på duk, 51x36, yttermått inklusive ram: 63x49 cm
Karl Andersson (Xylografen), Swedish painter, born 1853, dead 1942.
1000
SEK 500
Monday August 30 2021
at 19:50:58
29/8 16:49:08
Karl Andersson (Xylografen)
Read more about Karl Andersson (Xylografen)